DarkGhosts

Forum internetowe grupy DarkGhosts


#1 2011-04-26 21:01:08

 Ghost_69

Sztab Generalny

6308816
Skąd: Rawska 3 m. 46 Łódź
Zarejestrowany: 2009-12-05
Posty: 44
Punktów :   

Dla świeżych i nieopierzonych ;)

Ponieważ wieje pusktą (pewnie dlatego, że większość z nas kieruje się na bardziej profesjonalne fora), postanowiłem zacząć. Otóż mam dwa linki dla tych najświeższych członków. Polecam:
- www.mechbox.com - jest tam pełen zestaw filmików jak rozbierać, składać i wymieniać praktycznie każdą część w większoscy replik.
- www.wmasg.pl - jest to chyba najpopularniejsza strona asg, mamy tam nawet zarejsetrowaną naszą grupę, chociaż chyba nikt już o tym nie pamięta. W każdym razie jest tam wiele spoko ludzi, którzy pomogą na obszernym forum (zdażają się też oczywiście  /mam nadzieję, że tak mogę/ debile, którzy o wszystko się czepiają. Olać ich)

I kilka uwag, które wyadaje mi się popiera reszta "starych członków".

- lepiej stuninguj to co masz, potem kupuj nowe - oczywiście pomijam pompki, czy jakiś plastikowy badziew. Naprawdę jest wiele zestawów FTK, które są rewelacyjne. Np. moim zdaniem dobry jest zestaw GUARDERA od Krakmanów, za ok.450 zł. Dokupić trzeba tylko szkielet, silnik (odpowiednio mocny), noi też mocniejszą batkę.

- Precka -  otóż nie tylko celność wzrasta. Między np. 229mm lufą a 310mm (obie 6,03mm) jest różnica kilkudziesięciu fps. Dzieje się to, przez dłuższy okres pobytu kulki w lufie, gdzie wcale nie przeszkadza tarcie, a bardzo pomaga dłuższa stabilizacja "pestki". wtedy jest celniejsza, nie traci prędkości na obijanie się o lufę, więc leci dalej i celniej. Admin pewnie wrzuci filmik gdzie jest to pokazane na m4.

- Kolimatory, lasery i inne mega hiper super zabawki - te powinno się kupować na szary końcu. Dlaczego? Ponieważ kolimator jest bardziej precyzyjny niż kulka, w dodatku, często jest tak, że nie celujmemy przez przyrządy, tylko bierzemy poprawki obserwując lot wcześniejszej kulki. Tym bardziej tyczy się to celownika laserowego, który kosztuje tyle co moja replika na początku xD

- Kulki - pestki, niby wszystkie bezszwowe, a jednak. Kulki P&J, jedne z tańszych, podobno ciężko chodzą w preckach, i np mi tną sie w magach paskudnie (mówię o mid-capie. Hi-cap strzela nawet żwirem). Zresztą przy wszelkich opisach luf precyzyjnych ostrzeżenie jest i wcale chwyt reklamowy to nie jest, no,może w większości przypadków nie jest. W dodatku widać, że np. kulki GUARDERA są jakby bardziej śliskie

- Mosfet i kabelki - rzecz ważna. Palenie się styków potrafi zeźlić człowieka.
I właśnie Mosfet temu zapobiega. Jak?? Jest to urządzenie, które jakby dzieli prąd z batki. Grube kable o większej pojemności, niosą prąd bezpośrednio do silnika. Cienkie kable  zamykają obwód na stykach przy spuście. Nimi nie może płynąć zbyt wysoki prąd przez co, styki się nie palą. W dodatku jest szybsza reakcja spustu i szybkostrzelność. A kable niskooporowe, które są niebotycznie drogie we wszelkich sklepach asg, są niczym innym jak kablem do głośników. Więc idzie się do takiego sklepu, kupuje najgorszy jaki jest i gra do kitu, ale prąd płynie tak samo swawolnie. ( UWAGA! Mosfet z reguły jest drogi. Mam zamiar sam go skonstruować co wyniesie mnie jakieś 20 zł. Ale narazie nie wiem czy to działa, jak zadziała to wam powiemxD) Miejsce się skończyło. Początek jest, pare oczywistych rzeczy, ale....xD Hua panowie!


Nie kłóć się z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline

 

#2 2011-04-26 22:16:54

 Airsoftowo

Sztab Generalny

10759326
Skąd: Stróża
Zarejestrowany: 2009-12-05
Posty: 124
Punktów :   

Re: Dla świeżych i nieopierzonych ;)

Ah... dzięki Tobie przypomniełem sobie czasy kiedy zaczynaliśmy... xD
A skoro już mnie wrobiłeś z tym filmikiem to zaraz podam link. I tak jak mówiłeś. Długość lufy na ogromne znaczenie na ilość FPS. Na filmiku pokazana jest wymiana lufy na dłuższą o ok. 15 cm. Różnica wynosi 50 fps.
http://www.youtube.com/watch?v=GFbTHEnc … r_embedded


"Jeśli natarcie idzie zbyt dobrze, oznacza to, że zmiarzasz ku zasadzce"

Offline

 

#3 2011-04-27 10:59:58

 Zbyszko 36

Sztab Generalny

2220133
Zarejestrowany: 2009-12-05
Posty: 56
Punktów :   

Re: Dla świeżych i nieopierzonych ;)

Można jeszcze dodać, że układ mostef o którym wspomniałeś przedłuża żywotność batki...
A propo tego tuningu nie wiesz może, czy w tych produktach Guardera zestaw cylindra ma powiększoną średnice? To jest tzw zestaw bore-up.


"Boże, chroń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie poradzę."

Offline

 

#4 2011-04-27 20:59:32

 Ghost_69

Sztab Generalny

6308816
Skąd: Rawska 3 m. 46 Łódź
Zarejestrowany: 2009-12-05
Posty: 44
Punktów :   

Re: Dla świeżych i nieopierzonych ;)

Ma. Zresztą w opisie jest podane, dlatego pasuje do  niego nietypowy tłok, który współpracuje z tym cylindrem i z zębatkami, które też są w tym zestawie ( zwężenie zębów). Inne częście raczej nie chodzą.


Nie kłóć się z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl